Loading

Bizi Arayın? 0 266 412 452 05

MİDİLLİ TURU HER HAFTA SONU KESİN KALKIŞ

Fiyat- 110 Rezervasyon Yapın

Detay

MİDİLLİ TURU

BUZUKİ- SIRTAKİ SINIRSIZ EĞLENCE EŞLİĞİNDE

1.Gün (MERKEZ & GERA & AGIASOS)

Sabah saat 08.15'te Ayvalık Gümrük'te buluşup, Gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. Ardından saat 09.00 itibari ile  1saat 20 Dakika sürecek olan deniz yolcuğumuza turyol feribotu ile  başlıyoruz.Midilli limanına ayak bastıktan sonra buradaki Gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz ardından Midilli Adası şehiriçi turuna başlıyoruz.Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı'nda rehberimizin eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra Alışveriş ve Sapho Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi şehir merkezindeki tarihi eserleri geziyoruz.

Daha sonra Eski Limanda bulunan restoranımızda öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardında Ada'nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros'un memleketi Gera Körfezi'nden geçip Agiasos'a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü'nün kendine özgün seramik, tahta oyma mobilya ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Kilise ziyaretimizden sonra kahve molası için serbest zaman veriyoruz.

Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Akşam katılacağımız Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanıyoruz, saat 21.00'da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, Unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.

2.Gün ( KALLONI & PETRA & MOLIVOS & MANDAMADOS & THERMI )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.45'TE otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Thermi köyünde bulunan Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas'ı paranomik olarak gördükten sonra Mandamados'a geliyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek Molivos'a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya'ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos 'un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimizin eşliğinde geziyoruz.Molivos Limanındaki restorantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz.Ardından Petra’ya geçiyoruz. Petra'nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalınmaktadır.Kaloni yolu üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Saat 17.00 Midilli Gümrükte buluşup Otobüsten valizlerimizi alıp freeshop alışverişi yapıp, 18.00'de Ayvalık'a doğru deniz yolculuğumuza başlıyoruz. 1 saat 20 dakika sonra Ayvalık Gümrük'te oluyoruz.